Субота, 15.12.2018, 17:49

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2017 » Червень » 15 » Екскурсія до святого джерела
12:22
Екскурсія до святого джерела

 

27 травня учителем християнської етики Сироїд О.А. була  організована паломницька поїздка  до святого джерела у Заглині (частина села Монастирок Жовківського району).

За свідченнями архівних документів, у 15 — 16 століттях тут був монастир отців Василіян. Ченці тут переховувалися від нападів татар.

За переказом, під час одного з нападів, татари зруйнували монастир, і вижити вдалося лише одному монаху. Він поселився окремо в урочищі біля села. Через самотній спосіб життя його прозвали самцем. Згодом і місцевість, де він мешкав теж назвали Самцем. Сюди почали тікати люди з навколишніх сіл перед нападами ворогів. Тут вони спільно молилися і просили Господа захоронити їх від небезпеки. Легенда оповідає:у 17 столітті біля села гралися пастушки. Серед них була дівчинка Маруся, якій одного разу під час молитви з'явилася Діва Марія.

Маруся розповіла односельчанам і священику про те, що їй з'явилася Пречиста Діва і повела їх на місце появи. Але не всі повірили. Були і такі, що сміялися з неї та глузували. Дитина плакала. Але раптом підвела очі вгору і знову побачила свою небесну гостю. Маруся сказали: "Вона тут, я її бачу". За проханням Богоматері дівчинка підійшла до гори і рукою розгорнула землю. Сталося чудо: з-під землі почало бити джерело.

З того часу і донині місцеві жителі джерело називають "Марусею". У 1872 році єпископ Перемиський Іван Ступницький надав джерелу у Заглині статус відпустового місця і 13 вересня тут щорічно святкують празник Положення пояса Пречистої Діви Марії. (за даними Вікіпедії).

Ієрей Роман Сироїд (священик храму св. вмч. Димитрія Солунського смт. Немирів) відслужив на святому місці подячний молебень за щасливе закінчення навчального року.

Дорогою додому школярі та вчителі відвідали  найстарішу церкву Львівщини. Сестра Олімпія розповіла про історію цього храму.

Церква Святого Духа — дерев'яна церква у селі Потелич, споруджена 1502 року. Видатна пам'ятка архітектури та монументального мистецтва галицької школи. 21 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Церква Святого Духа, разом з іншими дерев'яними церквами карпатського регіону, була включена у список світової спадщини ЮНЕСКО (Вікіпедія).

 

Категорія: Шкільна хроніка | Переглядів: 355 | Додав: Leonid | Рейтинг: 0.0/0