Субота, 15.12.2018, 18:02

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2018 » Листопад » 16 » Моє диво калинове, моя рідна мово!
08:37
Моє диво калинове, моя рідна мово!

 

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ .

        9 листопада - День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Традиційно, напередодні цього дня в нашій школі пройшли заходи під гаслом «Моє диво калинове, моя рідна мово!» Метою всіх проведених заходів було: донести до учнів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

        Відзначення Дня української писемності і мови розпочалося урочистою лінійкою «Яке прекрасне рідне слово!»,  яку підготувала педагог – організатор.

          Учні школи охоче приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Крила України».

          Вчителі - словесники провели мовознавчий турнір «Наша мова – диво калинове» для учнів 5-9 класів, під час якого команди змагалися в цікавих конкурсах: «Лексична хвилинка», «Відгадайко», «Склади слово», «Цікавий наголос».

         Протягом тижня для шановних читачів бібліотеки діяла  книжкова виставка «Наша пісня, наша дума не вмре, не згине». На виставці були представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу .

       Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

 

 

Категорія: Виховання | Переглядів: 47 | Додав: Leonid | Рейтинг: 0.0/0